Nenapadá vás, že ten nadpis je takový nějaký nicneříkající? Tak se tedy ptejme: Kdo se to konečně dočkal? Zde už nelze nic skrývat, musíme s pravdou ven. Dočkal se dlouholetý člen naší jablonecké basketbalové rodiny Láďa J a n a t a. Zvědavost mírně stoupá, stále ještě nevíme všechno. Čeho se to ten náš dlouholetý hráč, trenér i funkcionář vlastně dočkal, co ho tak významného potkává?

Odpověď nalezneme v jeho křestním listě. Tam stojí: "Datum narození 22. červenec 1948„

                              Láďa Janata je tedy čerstvým   s e d m d e s á t n í k e m !

Janata

Do Jablonce se přistěhoval začátkem sedmdesátých let, velmi brzo poté se objevil na parketách Sokolovny v dresu basketbalistů TJ Bižuterie, ale aktivní byl i v jiných sportech. Nechyběly mu ani organizační schopnosti, a tak se pomalu rodil zdatný funkcionář a iniciátor i realizátor řady dobrovolných aktivit i mimo náš oddíl. Předsedou oddílu basketbalu byl v letech 1983 až 1997, řadu let (19

92 - 2006) se velmi obětavě staral o oddílové provozní záležitosti jako organizační pracovník.  A kdo, myslíte, byl v období 1988-94 trenérem velmi úspěšného dívčího dorosteneckého družstva? Ano, správně, Láďa Janata. K vrcholu svých manažerských aktivit se dopracoval v roce 1992. Až do podzimu 1994 zastával významný post tajemníka celé tělovýchovné jednoty TJ Bižuterie.

Aktivitou hýří dodnes. Jeho koníčkem je od nepaměti novinařina a není víkendu, kdy by Ládík neproseděl pár hodin na basketbalových, fotbalových házenkářských, plaveckých -  a pokračujte si ve výčtu sportů sami – zápoleních.

A nelze zapomenout na jeho jeden další, velmi významný přínos pro jabloneckou sportovní současnost i budoucnost. Spolu se svoji dlouholetou pečovatelkou a manželkou Alenkou si pořídili dva sportovně velmi aktivní syny Davida a Tomáše, kteří se do historie jabloneckého sportu rovněž významně zapisují. Ani oni nejsou bezdětní a jméno Janata už se objevuje ve výsledkových listinách žákovských sportů.

A teď to hlavní – co Láďovi do dalších let života popřát?!

Je to dost banální, ale na prvním místě        ZDRAVÍ

Bude-li zdraví, ať neutuchá                              OPTIMISMUS

Z toho by mohla vyrůst                                     SPOKOJENOST.

     Tak pane Janata – kamaráde, díky za vše minulé a teď :   Vesele k osmdesátce !!!

Gusta Vrbický a tým gratulantů